Bezpieczeństwo

Do czego służą znaki BHP

Chcesz kupić znaki BHP? Sprawdź https://www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki.

Na terenie naszego kraju obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie daje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimum. Obecnie przepisy BHP nakładają wymóg właściwego oznaczania budynków. Tym samym troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak a także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące postępowania w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zalicza się również instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są również w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – będzie można rozszyfrować ich treść. W wielu przypadkach powlekane są też materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Similar Posts