Biżuteria i kosztowności

Biżuteria na wiele okazji – kolczyki wiszące

kolczyki wiszące

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych typów biżuterii. Noszą je nie tylko panie – rosnącym od jakiegoś czasu zainteresowaniem cieszą się też wśród mężczyzn, głównie tych ceniących sobie styl alternatywny. Nie można aczkolwiek kwestionować, że przytłaczająca większość kolczyków tworzona jest z myślą o kobietach. Niezwykle porywające są zwłaszcza kolczyki wiszące. Są one bardziej zauważalne i w rezultacie w większym stopniu wywierają wpływ na to, jak inni odbierają daną kreację. To powoduje, iż są bardzo popularne wśród pań w różnym wieku i noszących się w różnorodnych stylach. Olbrzymie zróżnicowanie kolczyków wiszących pozwala dobrać je właściwie do dowolnej kreacji. Jak więc wybrać kolczyki wiszące najlepiej pasujące do danej sytuacji? Na które ich aspekty winniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wiszące kolczyki – oddziałują na postrzeganie twarzy

Design kolczyków i ich długość to atrybuty w głównej mierze wpływają na to, jak wizualnie będzie postrzegana nasza twarz, wobec tego należy wziąć je pod uwagę przy doborze kolczyków wiszących. Krótsze wiszące kolczyki sprawiają, że twarz wydaje się bardziej krągła, z kolei te dłuższe (w sklepach znajdziemy takie o długości nawet 6-7 cm) wyciągają ją. Tu olbrzymie znacznie ma również kształt kolczyków. Wąskie przyczyniają się do wysmuklenia owalu, z kolei te bardziej koliste – wręcz na odwrót. W sprzedaży znajdziemy także kolczyki neutralne, które nie wpływają za bardzo na postrzeganie kształtu naszego oblicza – tutaj z całą pewnością powinniśmy napomknąć między innymi o kolczykach w kształcie kropli.

Do jakich kreacji pasują wiszące kolczyki?

Poszukując kolczyków wiszących prawidłowo dobranych do konkretnego ubioru należy pamiętać, że są one niesłychanie rzucającym się w oczy dodatkiem. W sąsiedztwie innych odznaczających się ozdób mogą zatem wywołać odczucie pretensjonalności. Dlatego rekomenduje się wystrzegać się zakładania ich do ciężkich kolii, bransolet czy zegarków. Kolczyki wiszące będą zaś prezentowały się znakomicie, jeśli w stroju zostaną najmocniejszym akcentem – oczywiście pod warunkiem, iż będą tworzyć spójną całość z stylizacją włosów, butami i ubraniem.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Similar Posts