Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Duży wybór srebrnych wisiorków

Jeśli chcesz kupić wisiorki, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie wygląda, a także cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Silne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro źle znosi też kontakt z wilgocią i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, musimy wcześniej owinąć je delikatną ścierką albo włożyć do plastikowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.

Similar Posts