Biżuteria i kosztowności

Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli potrzebujesz mistycznego topazu, koniecznie wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć z pozoru nietrudno pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz przybiera fioletowy odcień, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki daje obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Ważna okazuje się też różnorodność kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojego stroju.

Similar Posts