Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Wisiorki z ametystami

Chcesz zamówić ametysty? Powinieneś odwiedzić ten adres

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.

Similar Posts