Budownictwo

Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Kup baseny na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla salonów spa bądź pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia również halę basenową czy ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasz adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Similar Posts