Budownictwo

Pergola tarasowa – idealne rozwiązanie dla domu

Jeśli chcesz zamówić pergolę tarasową w Warszawie, koniecznie sprawdź www.centrumpergoli.pl.

Masz własny dom ze sporym ogrodem i chcesz dobrze zagospodarować tę przestrzeń, by stała się funkcjonalna do granic możliwości? Zamierzasz spędzać sporo godzin poza domem, nie tylko w ciepłe dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego lub wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci cieszyć się takim wypoczynkiem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Pergola tarasowe to idealne rozwiązanie dla obiektów z ogrodem

Pergole bywają zabudową całoroczną lub mobilną, a więc składaną i rozkładaną zależnie od potrzeb, przy czym osoby prywatne z reguły wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zbudowana przy ścianie budynku tworzy kryty taras, co na ogół pokaźnie powiększa przestrzeń użytkową obiektu. Pergola tarasowa ochrania mieszkańców oraz umieszczone pod nią meble przed słońcem oraz deszczem. Większość dostępnych w sprzedaży wzorów pergoli można zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako osobny element zintegrowany z układem ogrodu. Należy nadmienić, iż niektóre modele zadaszenia tarasowego można założyć także we wnęce pomiędzy dwoma murami. Obecnie zadaszenia tarasowe produkowane są z wytrzymałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Konstrukcje całkowicie drewniane są już rzadkością.

Najlepsze projekty zadaszeń i pergoli tarasowych dają niezmiernie duże możliwości dopasowania ich pod względem koloru i wariantu poszycia bądź wielkości. Osoby niezwykle wymagające bez problemu znajdą także pergole zaopatrzone w przydatne udogodnienia, np. wydajne systemy odprowadzania wody, oświetlenie LED, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, aczkolwiek w dalszym ciągu oferowane są modele obsługiwane manualnie.

Jaki wybrać typ dachu pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Ci, którzy postanowili o montażu pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pierwszej opcji zadaszenie skonstruowane jest z lameli, a więc “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Można modyfikować kąt ustawienia lameli, regulując tą drogą ilość światła przenikającego przez zadaszenie bądź kompletnie je zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (zazwyczaj jest to wodoszczelna i wytrzymała tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Zadaszenie można zupełnie zamknąć albo otworzyć, względnie pozostawić je w części odsłonięte. Obie te opcje rewelacyjnie się sprawdzają, zatem wybór konkretnego rozwiązania zależy już całkowicie od upodobań nabywcy i jego osobistego wyczucia estetyki.

Nasz adres:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]

Similar Posts