Budownictwo

Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

Skieruj się tutaj, aby kupić podporę stropową.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można zalać strop cementem i stosowne jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się wysoką jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Similar Posts