Budownictwo

Profile aluminiowe – kluczowe atuty

Jeśli szukasz profilu aluminiowego, kliknij tutaj.

Aluminium jest zaliczany do najchętniej stosowanych w budownictwie materiałów. Do jego plusów zalicza się zwłaszcza niewielka gęstość, która powoduje, iż wyprodukowane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – a to pozwala na wyprodukowanie wielu różnorodnych konstrukcji. Wykazuje jednak pewne minusy – bez domieszek nie jest bardzo odporne, z tego powodu w budownictwie raz pozostałych gałęziach przemysłu stosuje się zwłaszcza jego stopy, które charakteryzują się dużą wytrzymałością przy zachowanej niedużej wadze. W budownictwie najchętniej wykorzystywanymi elementami są rury i profile aluminiowe. Do czego jednak dokładnie się je stosuje?

Profile aluminiowe w mobilnych konstrukcjach

Profile aluminiowe to doskonały materiał do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem wykonuje się między innymi mobilne estrady, stanowiska targowe, a także namioty handlowe i na imprezy masowe. Na zainteresowanie nimi w największym stopniu wpływa ich lekkość oraz solidność, lecz także łatwość projektowania scen i fakt, iż bez problemu możemy osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane lakierem o każdym odcieniu na długi czas, gdyż nałożona w ten sposób farba jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Pozostałe przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Oprócz konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane również w innych branżach. Świetnie zdają egzamin jako elementy wszelkiego rodzaju samochodów, maszyn lub wyposażenia dla aktywnych. Profile aluminiowe są też wykorzystywane przez inżynierów w wojsku, przy budowie przeszklonych obiektów budowlanych, w wytwórstwie balustrad oraz płotów, a także w przewozach samochodowych. Należy także wspomnieć, iż profile aluminiowe są chętnie stosowane przez firmy produkujące sprzęt RTV czy AGD.

Nasz adres:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Similar Posts