Budownictwo

Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Zamów szalunki Kraków na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Przeważnie stosuje się je w przypadku wylewania ścian betonowych – wtedy są one konieczne do tego, żeby nadać im właściwy kształt i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się także w trakcie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie otworów na drzwi, bramy oraz okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się współczesne szalunki i gdzie inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki z metalu, sklejki bądź drewna

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja sporządzona z grubych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ albo drewnianych desek, którą można wykorzystać powtórnie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większa część inwestorów i wykonawców decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wytworzone z metalu, drewna bądź sklejki, a także zestawiać 2 a nawet 3 surowce. Najczęściej jednakże stosuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję łączą łączniki, belki, narożniki i głowice ze stalowe lub aluminiowe.

Wynajęcie szalunków – dla kogo?

Przedsiębiorstwa cyklicznie zajmujące się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku zespołów, które świadczą odmienne usługi oraz inwestorów, którzy planują planujących wznieść jeden obiekt. Kupno wszystkich modułów potrzebnych do wykonania szalunku nie byłoby opłacalne . Dużo rozsądniejszym wyjściem będzie wynajęcie szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Similar Posts