Budownictwo

Wynajem szalunków – usługa dla małych firm budowlanych

Szukasz aktualnej oferty wynajmu szalunków Kraków? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na abcszalunki.pl/wynajem/.

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, jednak łatwo zaobserwować także konstrukcje wykonane z metalu, a czasem również plastiku. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich efektów. Niestety z uwagi na spore koszty nie zawsze firmy budowlane posiadają własne szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą danej firmy, dobrze sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować poważne wydatki.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie też troska o kontrahenta – w sytuacji, kiedy zbliża się czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wahania się dobrze zaś wejść do sieci i sprawdzić, co o usługach danej firmy piszą dotychczasowi kontrahenci.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Similar Posts