Hobby, sport, rekreacja Turystyka i podróże

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Zobacz Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl.

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja licznych turystów, którzy kochają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych przeżyć na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Globtroterów wabią w głównej mierze znikające już lodowce, sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również niepowtarzalne krajobrazy. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy góry będące śladem po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwej preparacji – ze względu na sporą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających owady, a także zakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts