Kształcenie

Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

digital painting kurs, kurs adobe photoshop

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość mnóstwo młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się poznać popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie oprogramowanie można użyć?

Istnieje sporo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo że został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym softwarem artystów i game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak między innymi Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych temperą, farbami olejnymi bądź akwarelą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Digital painting – lekcje pod okiem instruktora

W praktyce nauka digital paintingu toczy się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby można podjąć samemu, lecz żeby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać przydatne metody używania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania programu. Istotne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z autorem szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Similar Posts