Ochrona zdrowia Usługi

Chcesz ukryć przerzedzone włosy? Postaw na mikropigmentację skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy Kraków. Więcej szczegółów na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-skory-glowy/.

Utrata włosów jest skutkiem kilku czynników i może dotyczyć rozmaitych sfer ciała. Niemniej jednak kiedy łysienie dotyka głowy, a więc miejsca które stale pozostaje widoczne i które nie da się prosto ukryć przed spojrzeniem osób postronnych, może to przyczynić się do obniżenia samooceny i negatywnie wpłynąć na postrzeganie swojego ciała.

Behawioralne oraz zdrowotne przyczyny wypadania włosów

Włosy tracimy regularnie. Dziennie wypada ich przeciętnie około sto sztuk i jest to liczba, na którą zwykle nie zwracamy uwagi. Sporo faktorów może natomiast znacznie nasilić proces utraty włosów. Łysieniema podłoże medyczne, jak przykładowo łysienie plackowate lub androgenowe, jednak jednakowo poważnym czynnikiem jego intensyfikacji są nasze własne nawyki. Utrata włosów może być skutkiem złej diety, niepoprawnie bądź za często przeprowadzonych zabiegów farbowania bądź rozjaśniania włosów, a także nieodpowiednia ich pielęgnacja. Znaczący wpływ na włosy ma również napięcie, jaki odczuwamy z różnych powodów. Stres wywołuje psychogenne łysienie, a w skrajnych przypadkach doprowadza wręcz do tego, że osoba nieświadomie sama wyrywa włosy z twarzy czy głowy i w efekcie trwale niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry rozwiązanie mniej kosztowne niż przeszczep włosów

Leczenie przerzedzonych włosów oraz ich odbudowa po pełnym ich wypadnięciu są możliwe za pomocą ich transplantacji. Taki zabieg niestety łączy się z dość wysokimi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą sobie na niego pozwolić. Ale istnieje alternatywa – „tatuaż” włosów, który z biegiem lat zyskuje coraz większy rozgłos. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na maskowaniu efektów łysienia poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry barwnika, który wygląda jak nieznacznie odrośnięte włosy. Tym sposobem przy rzadkich włosach osiąga się efekt bujniejszej fryzury, a na całkowicie łysej głowie – efekt krótko zgolonej fryzury. Fakt, iż skóra jest zabarwiona jest praktycznie niezauważalny i da się to wykryć zwykle jeśli bezpośrednio dotknie się skóry. Trzeba dodać, iż mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie spowoduje wyrośnięcia zdrowych włosów. Natomiast pigment z powodu regeneracji skóry sukcesywnie traci intensywność i zwykle po roku potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Nasz adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Similar Posts