Ochrona zdrowia

Korekcja wad wzroku – jakie zabiegi przeprowadzają optometryści?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o metodzie Lasik, uzyskasz na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/.

Laserowa korekta wzroku to dziś najbardziej popularna metoda korekcji dalekowzroczności, krótkowzroczności, presbiopii i astygmatyzmu, jednakże mało zainteresowanych wie, że zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy rozmaitych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna, a przy tym bezinwazyjna technika korekcji wzroku

FemtoLASIK (nierzadko nazywany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, bezbolesna i w pełni bezpieczna metoda korekcji takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – wprawny lekarz optometrysta jest w stanie przeprowadzić go w kwadrans. Plusem tej metody jest to, że pacjent niezmiernie szybko odzyskuje ostrość wzroku – właściwie w ciągu doby od zabiegu może wznowić swoje powszednie zadania. Zabieg przebiega w 2 fazach i przeciwnie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą mikrokeratomu. Podczas zabiegu FemtoLASIK na początku przy pomocy lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w kolejnym etapie następuje kształtowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

Innym wariantem zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta opracowuje topografię rogówki i na jej podstawie koduje kolejne ruchy lasera. Ten wariant zabiegu wykonuje się u pacjentów z astygmatyzmem i dalekowzrocznością, których rogówka cechuje się nietypowym kształtem.

Metody EBK oraz LASEK

Pozostałe sposoby korekcji wad wzroku to przykładowo:
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z rozmaitych względów nie da się użyć metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki ściągany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka zdejmowany jest z rogówki nabłonek (podlega on po pewnym czasie naturalnej odbudowie), a w następnej kolejności kształtuje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, dlatego że nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. Metodę tę można jednak wykorzystać tylko do korekcji nieznacznych wad wzroku.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Similar Posts