Ochrona zdrowia

Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl, aby otrzymać informacje dotyczące laserowej korekta wzroku.

Komfort na co dzień, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz dostęp do rozmaitych zawodów – to tylko niektóre z powodów, które nakłaniają wiele osób do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio bezustannie wzrasta, na co wpływ ma na pewno niezwykle niskie niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, że nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, bowiem stanowią czwarty (tuż po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku czyli formowanie rogówki

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można uzyskać wspaniałe rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować hyperopię. Dziś najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego w trakcie procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie wiązki podczerwieni. Pozwala to na dokonanie precyzyjnego kształtowania, a zarazem minimalizuje ryzyko uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia mnóstwo czynników. Główne z nich to przede wszystkim mała inwazyjność, efektywność, dokładność, a także niskie ryzyko powikłań. Trzeba napomknąć również o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, iż w poniektórych przypadkach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności wiek poniżej 21 roku życia, choroby oczu jak przykładowo zaćma, ciążę i karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Similar Posts