Ochrona zdrowia

Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie natomiast, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi okażą się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne zawsze, gdy pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich narzędzi, przez co dentysta jest w stanie dostać się do głęboko położonych warstw zęba. Dobrze przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się też innych, często naprawdę złożonych technicznie narzędzi. Których?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Oprócz narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do ekranu w zasięgu wzroku lekarza, ograniczając niemal całkowicie niebezpieczeństwo różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie również sprawdzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie dużej dokładności umożliwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy wykorzystują też odpowiednie narzędzia, jakie umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie wizyty oraz polepszenie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe a fundusz zdrowia

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie we wszystkich sytuacjach będzie ono refundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 lat. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast pełnopłatne. Jeżeli jest ono niezbędne, dobrze wybrać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi narzędziami i zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci mówią w sieci.

Similar Posts