Ochrona zdrowia

Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

Po więcej szczegółów o korekcie wzroku Kraków skieruj się w to miejsce.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować problematyczne i nieraz niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura bezpieczna i mało inwazyjna

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do dobierania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie astygmatyzmu, krótkowzroczności, dalekowzroczności, jak również wielu pozostałych schorzeń. Wyjątkowo rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się ogromną skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje biegła kadra medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych technikach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać właściwą procedurę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, zatem są w stanie zidentyfikować nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Prócz tego okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący testem użytecznym w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych oraz pozostałych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekcja wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się także innymi przypadłościami, np. pozbyciem się kaszaków czy ciał obcych z gałki ocznej.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Similar Posts