Ochrona zdrowia

W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

Więcej na temat magnetoterapie aparat na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia redukuje również ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i likwiduje obrzęki.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na spore gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to sprzęt stacjonarny, rzadko wykorzystywany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele mobilne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Similar Posts