Ochrona zdrowia Usługi

Zalety implantów zębowych

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale także mają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc napisać kilka słów o tym, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne skrócenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać gorących potraw, tytoniu i napojów zawierających alkohol. Ważne jest również stosowanie specjalnych preparatów, które zwalczają obrzęk i dyskomfort.

Implantologia – komu zlecić?

Implantologia wywiera spory wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, by wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami poprzednich klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na istotne informacje.

Similar Posts