Rachunkowość i finanse

Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług oferowanych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo możemy uzyskać w ten sposób nawet nieduże kwoty – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on również stać się sposobem sfinansowania poważniejszych wydatków, ponieważ najczęściej jego maksymalna suma to nawet 100 tysięcy złotych, jednak osoby o najwyższych zarobkach – między innymi prawnicy – mogą uzyskać nawet pięćset tysięcy złotych. Odsetki kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co oprócz tego warto o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych chętnych. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu fundusze otrzymujemy maksymalnie po paru dniach, a dzięki niewielkim restrykcjom, mogą uzyskać go nawet klienci z niedużymi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany każdemu, gdyż tak jak przy innych rodzajach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na dowolny cel – zarówno na kupno sprzętu AGD, jak i samochodu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy – nie bierz bez doradcy

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy wiedzieć, że łatwo wtedy o błędy, a ich efektem okazują się najczęściej duże finansowe problemy. Z tego powodu wybór oferty powinniśmy dokładnie przeanalizować, porównując tak odsetki, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie będą zatem usługi doświadczonego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie oddać go bez poważnych komplikacji.

Similar Posts