Jeśli szukasz monet srebrnych, koniecznie wejdź na goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.
Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, to kolejna opcja dla osób chcących lokować swoje pieniądze w kruszce. Oczywiście, najpopularniejszym metalem szlachetnym także w tym rodzaju inwestycji jest złoto, jednakże w ostatnim okresie coraz więcej krajów zaczęło wybijać srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zyskały sobie gorliwych zwolenników, w szczególności pośród inwestorów z niezbyt majętnym portfelem.
Srebrne monety bulionowe – wartość stricte powiązana z ceną rynkową kruszcu
Nie mijamy się z prawdą, jeśli oznajmimy, że monety bulionowe ze srebra są praktycznie nowością na rynku inwestycyjnym. Sporządzane są przez mennice kilku krajów, na dodatek ledwie od lat 80-tych XX wieku (pojawiły się w pierwszej kolejności w Meksyku, w Kanadzie oraz w Chinach). Chociaż nabywane przez inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest nadal tak obszerna jak analogicznych monet ze złota. Srebro bulionowe jest jednakże doskonałą propozycją dla osób chcących urozmaicić swoje oszczędności, a których nie stać na inwestycje w platynę bądź złoto lub które boją inwestycji w odpowiednio droższe srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uznaje się za lepszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w okresie zaraz po ich emisji zawsze dostrzegalnie przekracza cenę metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Przyczynia się do tego w głównej mierze pełny koszt wybicia numizmatu (tj. opracowanie przez grafika oryginalnego wzoru oraz wykonanie precyzyjnych matryc). Nie bez znaczenia ma również to, że numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w ograniczanej liczbie sztuk, co natychmiast potęguje na nie popyt. Nie gwarantuje to jednakże, iż z czasem ich wartość będzie stale wzrastać! Trzeba mieć na uwadze, że tak jak w przypadku jakiegokolwiek przedmiotu kolekcjonerskiego, monety takie są warte tyle, za ile zechce je kupić przyszły nabywca. Tymczasem srebrne monety bulionowe nie posiadają wymiaru kolekcjonerskiego (nie mają określonego rocznego nakładu, a ich design odświeżany jest niezwykle rzadko), tym samym ich wartość ściśle powiązana jest z wartością rynkową srebra.
Srebro bulionowe – jakie monety zamówimy od polskich dystrybutorów?
Srebro jest najtańszym metalem szlachetnym, toteż monety lokacyjne z tego kruszcu sporadycznie wytwarzane są w wadze mniejszej niż 1 uncja trojańska, czyli 31,1 g. I mimo, iż próba srebra .999 i waga 1 oz to niejako standard dla tych monet, u dystrybutorów kupimy też monety o wadze 3 oz, 5 oz czy 0,5 kg. W sklepach mających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez przeszkód zamówimy rozpoznawalne na każdym krańcu świata Liście Klonowe z Kanady, Krugerrandy z Południowej Afryki czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niebanalnym nominale 1,5 €.
Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]