Rachunkowość i finanse

Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Jeżeli uważasz, że w Internecie nie ma dla Ciebie kantoru internetowego, koniecznie Skieruj się tu.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Jednakże w szybko zmieniającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać waluty obce bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru internetowego

Działanie kantoru internetowego jest równie proste jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniej doby. Następnym i niezmiernie znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez klientów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez klienta terminie czy też takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Cenisz sobie wygodę w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich doceniających komfort oraz dużą autonomię w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi. Używają ich również osoby pracujące lub studiujące za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Lecz zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Similar Posts