Rachunkowość i finanse

Ułatwienia dla firm – o mass collect

Potrzebujesz szczegółowych informacji o tym, jak działa mass collect? Zajrzyj na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Działanie mass collect

Działanie mass collect jest właściwie niezwykle proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie zdaje egzamin tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych oraz wszystkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew z karty, standardowy przelew bądź przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect łączy się również z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie eliminacją ewentualnych błędów, jakie mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Dlaczego warto skorzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi BNP Paribas i niektóre banki spółdzielcze) wypada rozważyć jej wdrożenie w firmie, również takiej, która co miesiąc wystawia mniej niż 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze monitorowanie wpływających należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Similar Posts