Rachunkowość i finanse

Usługi dla biznesu – automatyczna księgowość i windykacja

Skieruj się w to miejsce, jeżeli szukasz więcej wiadomości w temacie automatycznego księgowania.

Właściciele firm nieprzerwanie poszukują rozwiązań, które pomogą im w prosty sposób zmniejszyć wydatki na działalność, a zarazem ograniczyć czas tracony na wykonywanie pomniejszych procesów biurowych. Polska aplikacja FlowMo~, będąca jedną z pierwszych na naszym rynku aplikacji z rodzaju Finance Automation, pozwala nie tylko na zautomatyzowanie procesów księgowania faktur, ale również automatyzuje windykację nieopłaconych należności.

Automatyczna księgowość – nie tylko dla ogromnych przedsiębiorstw

Automatyczna obsługa należności poprzez aplikację FlowMo~ możliwa jest na skutek integracji tego narzędzia z rachunkiem bankowym oraz oprogramowaniem fakturowym przedsiębiorstwa. FlowMo~ czerpie informacje o wydanych fakturach, a następnie obserwuje czy przyszły wpłaty od klientów. Integracja z serwisem mass collect banku, w którym firma posiada rachunek, pozwala aplikacji na odróżnienie poszczególnych płatników, bowiem każdy z nich ma przydzielony osobisty numer rachunku bankowego, na który przekazuje należności. Automatyczne księgowanie faktur uwalnia przedsiębiorcę z mozolnego obowiązku manualnego księgowania przelewów, co pozwala mu skoncentrować się na wykonywaniu pozostałych kluczowych dla sukcesu firmy zadań. Aplikacja do automatycznej obsługi należności spełni oczekiwania nie tylko dużych podmiotów, ale również i tych niewielkich, które każdego miesiąca obsługują około 100 dokumentów księgowych. FlowMo~ ma jeszcze jedną praktyczną funkcję, niesłychanie potrzebną tym przedsiębiorcom, którzy regularnie borykają się z nieterminowymi kontrahentami – to moduł automatycznej windykacji.

Automatyczna windykacja – procedura przypominania o obowiązku zapłacenia za fakturę

Aplikacja FlowMo~ nie tylko sprawdza, czy na konto rozliczeniowe wpłynęła płatność od klienta, ale w razie potwierdzenia jej braku w wyznaczonym terminie, rozpoczyna ona procedurę upominania o konieczności opłacenia faktury. Właściciel firmy wykorzystujący FlowMo~ może ustawić swoje harmonogramy czynności podejmowanych względem nieterminowych klientów, definiując m.in. interwały pomiędzy poszczególnymi wiadomościami upominającymi. Informacja o przybliżającym się terminie przelewu za fakturę wysyłana jest z aplikacji dodatkowo przed jego upływem do tych kontrahentów, którzy w ciągu minionego kwartału dwa razy spóźnili się z wykonaniem przelewu bądź którzy nie dokonali przelewy w terminie w ostatnim okresie rozliczeniowym. Jeżeli upomnienia nie przyniosą skutków, następnymi stadiami automatycznej windykacji należności prowadzonymi przez FlowMo~ jest wystawienie noty księgowej o równowartości 40 € oraz przekazanie zawiadomienia o dłużniku do Biura Informacji Gospodarczej. Użycie aplikacji do automatycznej księgowości i windykacji oszczędza liczne godziny poświęcane na śledzenie przychodzących przelewów, a po pewnym okresie bywa również przyczyną zauważalnej poprawy terminowości u kontrahentów.

Nasz adres:
FlowMo~
ul. Grzegórzecka 77b/33
31-559 Kraków

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Similar Posts