Rachunkowość i finanse

Waluta euro – jak wygodnie ją wymieniać na złotówki?

kurs euro w kantorach

Euro to względnie nowa waluta, bo w formie banknotów i monet została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 r.. Jest ona w tej chwili głównym środkiem płatniczym w przeważającej części państw członkowskich UE. Polska jeszcze nie spełnia warunków, pozwalających wejść do strefy euro, co nie oznacza, że nasi rodacy nie używają tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów w zagranicznych sklepach bądź też zbierając oszczędności na koncie walutowym.

Euro – ujednolicona waluta upraszcza biznes oraz podróże

Powszechne użycie euro w państwach przynależących do Unii Europejskiej znacznie uprościło życie milionom obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta oznacza wszak mniejsze komplikacje z policzeniem potencjalnego kosztu bądź zysku przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio ze względu na gwałtowne wahania kursów między walutami częstokroć mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo wolność przemieszczania się rezydentów państw członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w pokaźną ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Teraz wystarczy im jedynie ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy transakcji.

Wymiana euro na złotówki w kantorze online – błyskawiczna i wygodna transakcja

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 roku, na razie nie sprostała wszelkim kryteriom umożliwiającym wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego UE regularnie robimy zakupy i prowadzimy interesy w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą na bieżąco kontrolować aktualny kurs euro na stronie kantoru internetowego, a dodatkowo też błyskawicznie wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na niższe spready jest korzystniejsza i łatwiejsza, bo może zostać zlecona o każdej godzinie dnia (nawet w środku nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co parę chwil, a nie – jak to najczęściej jest przyjęte w bankach oraz kantorach tradycyjnych – na podstawie średniego kursu z dnia poprzedniego.

Similar Posts