Reklama, marketing, promocja

Wykorzystaj eko gadżety reklamowe w działaniach marketingowych

W przeciągu ostatnich lat temat ochrony środowiska przeobraził się w jednym z najpoważniejszych zagadnień, roztrząsanych w debacie publicznej. Konieczność modyfikacji naszych przyzwyczajeń dotyczących odpowiedzialnego stosowania surowców, krok po kroku przebija się do każdego aspektu życia, również do świata marketingu. Współcześnie zarówno ogromne koncerny, jak i niewielkie firmy, podejmują wiele starań, aby stać się eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę przyrody mogą one pokazać konsumentom na wieloraki sposób, także poprzez zastosowanie w akcjach marketingowych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Eko gadżety reklamowe z surowców przetworzonych

Eko gadżety to artykuły reklamowe, ale wyprodukowane z surowców przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to też gadżety z tekstyliów bez domieszek tworzyw syntetycznych, które są funkcjonalne i których obdarowany nimi klient nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, iż ich stosowanie w nikłym stopniu wyrządza szkodę otoczeniu. Za ekologiczne gadżety reklamowe uważa się także te artykuły, które wytworzone są z PP, innymi słowy z polipropylenu. Pomimo, iż jest to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, natomiast kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozkładu nie wytwarzają się niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – co można zamówić?

Można przypuszczać, iż w ofercie producentów sporadycznie napotyka się duży katalog ekologicznych gadżetów. Nic bardziej mylnego! Już sam asortyment odzieży reklamowej jest olbrzymi – można zlecić nadruki na koszulkach z bawełny organicznej, w różnorodnych fasonach (męskich, dziecięcych i damskich), jak również w szeregu barwach. Napisy reklamowe nanoszone są na bawełniane lub jutowe torby, dostępne nie tylko w formie tradycyjnych toreb z uszami, ale również np. plecaków-worków. Inne modne gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które mogą być wykonane z bambusa bądź ze zrolowanego papieru, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów, saszetki oraz papierowe kubki na gorące napoje.

Similar Posts