Chcesz zamówić urządzenie do masażu limfatycznego? Skieruj się na ten adres.
Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.
Aparat do presoterapii – na cellulit i nie tylko
W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie używają maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór urządzenie naciska na kończynę, stymulując tym samym krążenie limfy. Istnieje sporo zaleceń do wypróbowania masażu limfatycznego. To w głównej mierze obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, najczęściej jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.
CarePump – aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego
Dużo opcji użycia aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez problemu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. zaburzenia rytmu serca bądź nowotwór, które należy wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]