Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Chroń głowę podczas jazdy konnej – o kaskach i toczkach jeździeckich

Sprawdź, gdzie zamówić kaski do jazdy konnej.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, przez znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej można kupić dwa typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty, a także być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Similar Posts