Robienie zakupów

Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Dowiedz się więcej o antenie DVB T na telmor.pl.

W zdecydowanej większości domostw dostrzec można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zainwestować również w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie prostotą instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, charakteryzują się także świetną wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że należy bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zakupić. Powinno się pamiętać, że uwagę należy zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Similar Posts