Robienie zakupów

Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Sprawdź, gdzie zamówić klaser numizmatyczny, wejdź na goldbroker.pl.

Kolekcjonowanie banknotów i monet to nie tylko przyjemność ze znajdowania i kupna kolejnych okazów, ale również uczucie spełnienia z ich podziwiania i układania. Kupione numizmaty powinny tym samym znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach lub klaserach, za pomocą których wygodnie będzie można je przeglądać, a równocześnie ochroni się je przed możliwym zniszczeniem.

Klaser na monety – w dalszym ciągu najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

numizmatów mają bogaty wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, jakkolwiek najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim dlatego, że umożliwiają segregację numizmatów konkretnego rodzaju. Pamiętajmy aczkolwiek, iż niektóre albumy na monety nie mają wewnątrz kart i trzeba nabywać je samodzielnie dobierając je do rodzaju zbieranych monet czy banknotów. Możliwość wpinania i wypinania stron jest sporym usprawnieniem przy porządkowaniu eksponatów wedle naszego uznania – można przenosić je między klaserami bez konieczności wyciągania poszczególnych okazów, co zmniejsza ryzyko rozerwania banknotów lub zarysowania monet. Oprócz tego, dysponując małym zbiorem, w jednym albumie można ułożyć monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy kupić karty z odpowiednimi dla nich przegródkami. Dodatkową zaletą klaserów na monety jest to, iż często są stylizowane na wygląd książek lub albumów z fotografiami, dzięki czemu bez przeszkód schowamy je na półce przez wzrokiem ewentualnego włamywacza.

Czy w klaserach na monety można trzymać każdy rodzaj numizmatów?

Specjaliści zalecają, by w kartach albumów wykonanych z tworzyw sztucznych przechowywać mniej wartościowe monety, nie mające już stanu menniczego, gdyż nawet gruba powłoka z PCV nie zapewnia numizmatom całkowitej osłony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Rzadkie monety w stanie menniczym albo te wykonane z miękkich metali należy wcześniej zabezpieczyć przez zamknięcie w plastikowym kapslu. Kapsel można potem przechowywać w albumie, gdyż wielu producentów oferuje strony do klaserów, które bez trudu mieszczą w sobie monety zabezpieczone kapslem albo tekturowym holderem.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Similar Posts