Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Meble z drewna litego z zakładu stolarskiego – lepsze niż odpowiedniki z sieciówek

Tu znajdziesz meble drewniane.

Żyjemy w latach kiedy także w małych miasteczkach bez problemu można pokazać na mapie rozmieszczenie znanych sklepów meblowych. Ich oferta jest nieraz tak znaczna, że wchodząc do takiego salonu można w kilka chwil zaaranżować każde pomieszczenie. Jednakże umeblowanie ze znanych sieci produkowane jest zazwyczaj z łatwych w obróbce i lekkich płyt MDF. Sporadycznie są one jednakowo trwałe oraz urokliwe jak meble dębowe, zaprojektowane przez ekspertów pracujących w manufakturach stolarskich, a następnie wykonane z troską o każdy detal.

Meble drewniane – zakup na dekady

Nabycie mebli wytwarzanych fabrycznie ciężko określić zakupem na lata. Systemy meblowe z większości sieciówek już po paru latach będą przejawiać dostrzegalne znamiona zużycia: zawiasy się obluzują, okleina udająca drewno odpryśnie na zagięciach, a tył z chudej sklejki szybko się odkształcą lub złamią. To nie to samo co meble naszych dziadków i babć, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie w zasadzie niezmienionym stanie. Meble z litego drewna w dzisiejszych czasach nie są rzadkością na rynku, lecz nie są tak rozchwytywane, gdyż szybciej, taniej i łatwiej jest Polakom zrobić zakupy w sieciówkach. Owszem, klient bierze pod uwagę, iż meble z drewna litego zwykle kosztują nieco więcej i, jeżeli wykonywane są na zlecenie, czasem należy na nie poczekać nawet kilka tygodni. Aczkolwiek w zamian za to kupujący zdobywa mebel gotowy służyć nam dekady, pod warunkiem, że się o niego odpowiednio zatroszczy. A utrzymanie w dobrym stanie wyrobów z litego drewna wcale nie jest pracochłonne.

Inne plusy wyrobów z litego drewna

Oprócz wysokiej trwałości wyroby dębowe posiadają także sporo innych zalet, co sprawia, iż wciąż są faworyzowane i polecane przez czołowych architektów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o nieskomplikowanym designie dodają pomieszczeniom wyrafinowany styl. Drewniane meble dają ciepło kojarzone z ogniskiem domowym, jak również zaznaczają przywiązanie ich posiadacza do przyrody. Lite drewno świetnie pasuje do wielu trendów aranżacyjnych, a więc komoda bądź stolik kupiony do pokoju w stylu boho można będzie bez problemu wkomponować za kilka lat w nowy, na przykład industrialny wystrój. Co istotne, nawet gdy ktoś zapomni o systematycznej pielęgnacji mebli, wyroby z drewna litego przeważnie udaje się dość łatwo odrestaurować.

Nasz adres:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Similar Posts