Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Obuwie motocyklowe – dobierz je właściwie

Obuwie motocyklowe zamówisz na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty motocyklowe, tak jak i pozostałe elementy ubioru dla motocyklistów, rewelacyjnie się prezentują i zapewne wiele osób pragnie je kupić z uwagi na sam ich design. Jednak ich zasadniczymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem oraz ochronę stopy oraz goleni w razie możliwego wypadku.

Czym cechują się różne typy butów na motor?

Problem z tym, które buty motocyklowe będą stosowne, mają nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na jednośladach. W sklepach z ubraniami i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka rodzajów obuwia. To m.in.:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające zaledwie do kostki, które są świetne na stosunkowo wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie zagrożenie wypadku jest zdecydowanie mniejsze, zatem też osłona stopy nie jest w nich kluczową cechą. Ich zaletą jest z kolei nadzwyczajny komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się na nogach.
2. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na drogach ekspresowych, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie zagrożenie wypadków oraz urazów jest zdecydowanie większe. Buty na motor sportowy posiadają stosowne rozwiązania redukujące ryzyko złamania kości stopy czy podudzia i obtarć skóry. Te buty są długie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać na piechotę.
3. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wytworzone są z tworzyw zabezpieczających stopę przed zamoknięciem.

Co mieć na uwadze kupując obuwie motocyklowe?

Wybierając buty motocyklowe trzeba na początku ustalić, jakie mają mieć ogólne zastosowanie – użycie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się bolesnymi urazami w razie upadku motocykla, z kolei buty crossowe używane wyłącznie do jazdy po ulicach miast, będą może wyglądały wspaniale, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia wygody. Funkcją obuwia motocyklowego, zresztą jak innych elementów ubrań dla motocyklisty, jest asekuracja kierowcy oraz podwyższenie bezpieczeństwa jazdy, z tej przyczyny jakość wykonania i użytych w nim surowców jest niesłychanie ważna. Kupujmy więc buty motocyklowe renomowanych marek. W razie problemów z doborem butów warto zawsze zwrócić się o wskazówkę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy zrealizować zakup butów.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Similar Posts