Ochrona zdrowia Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu trafiła już do świadomości przeciętnego obywatela Polski i sporadycznie jest marginalizowana. Polacy zauważyli, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma istotny wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie zostaną wdrożone efektywne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie przydatne rezydentom dużych aglomeracji

Im bardziej zindustrializowany region, tym większa groźba występowania wysokiego stężenia PM2,5 i PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddechowego narażeni są w szczególności rezydenci dużych miejscowości lub okolic w pobliżu fabryk wypuszczających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu ograniczyć negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak m.in. Airdog, Meaco czy LIFAair, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na krajowym rynku. Co ważne, poza filtrowaniem z atmosfery drobinek pyłu, nierzadko mają one również inne pożyteczne funkcje.

Rodzaje i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w różnych rozmiarach, wobec tego bez problemu dobierzemy sprzęt właściwe do określonej objętości mieszkania. Są to urządzenia niezbyt duże, toteż bez wysiłku daje się je przestawiać pomiędzy pomieszczeniami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, zatrzymują one dodatkowo bakterie oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne reakcje uczuleniowe lub choroby, a także groźny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a przy tym przynosi spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają także sensory alarmujące o obecności CO2. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się zwłaszcza osobom cierpiącym na alergie.

Similar Posts