Budownictwo Robienie zakupów

Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Znajdź orynnowanie dachu na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zręczności – podobnie jak montaż rynien. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie części wchodzą w jego skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu bądź pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny plastikowe, metalowe czy PCV – które kupić?

W ofercie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wykonane z różnych materiałów – m. in z metalu bądź PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien należy więc skonsultować z ekspertem.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Similar Posts