Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Praktyczne i dekoracyjne funkcje listw podłogowych

Chcesz kupić listwę podłogową? Wejdź na www.balticwood.pl.

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie kabli oraz ochraniają dolne partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, aby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się ze stylowymi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Similar Posts