Robienie zakupów Usługi

Rzeźby z metalu – na placach, w parku i prywatnych posesjach

Rzeźba to jedna z pierwotnych metod aktywności artystycznej. Pierwsze dzieła zaistniały już w okresie prehistorycznym i odtąd towarzyszą nam w rozmaitych sferach naszego życia. Spotykamy je zazwyczaj tam, gdzie obcujemy ze sztuką – w kościołach, w muzeach oraz w galeriach, ale też w przestrzeni publicznej: na placach i ulicach, w budynkach urzędów, a nawet w galeriach handlowych. Rozpowszechnienie rzeźb w naszym życiu jest na tyle znaczne, iż nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieła tworzone dłońmi rzeźbiarzy widujemy praktycznie na każdym kroku. W tym artykule podamy parę przykładów świadczących o powyższym.

Metalowe rzeźby w przestrzeni publicznej

Dzieła rzeźbiarzy, również jeśli przedstawiają wysokie atuty artystyczne i estetyczne, często są przez publiczność traktowane jako tło – na terenach publicznych (chociaż nie tylko) są wszak spotykane wręcz na każdym kroku. Liczne pomniki, a także rzeźby ustawiane w parkach, na ulicach czy w przydomowych ogrodach, obecne są wszak w zdecydowanej większości miast. Ponad to niejednokrotnie można je zobaczyć też w wielu budowlach. Są dekoracją m.in. w biurach, uczelniach wyższych czy innych gmachach użyteczności publicznej

Metalowe rzeźby. Kto je wykonana?

Podane w poprzednim akapicie przykłady dotyczą w głównej mierze ogromnych, nieruchomych rzeźb. Aczkolwiek stanowi to mniejszą część wszelkich rzeźb obecnych w naszym codziennym życiu. Pokaźna większość z nich to jednak niewielkie prace, przeznaczone raczej do prywatnego użytku – to m.in. nagrody na zwycięzców turniejów, statuetki okolicznościowe oraz popiersia na zamówienie. Organizatorzy wszelkiego typu imprez czy zawodów sportowych nie mają z tym problemów, gdyż kupno rzeźby na zamówienie (figur z brązu czy innych metali) nie generuje wysokich kosztów, a ich stworzenie należy po prostu powierzyć doświadczonemu artyście.

Similar Posts