Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Potrzebujesz shuttersów? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Planując wystrój wnętrza, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasami zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego wykonywane są shuttersy

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z drewna. Shuttersy montuje się głównie na oknach, jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie spotyka się nadal sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością kojarzy je z telewizji czy kina, gdyż te okiennice są często używane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii i USA.

Wewnętrzne okiennice shutters nadają pomieszczeniom bardzo stylowy wygląd

Prócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters świetnie wyglądają, mają one także zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: w gorące miesiące powstrzymywać gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i nie ma przeważnie przeszkód, aby zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom bardzo atrakcyjny wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość posesji. Należy także uwydatnić, że shuttersy są regulowane bez użycia linek, co posiadacze psotnych zwierząt lub rodzice dzieci, które przerwać zwisające żyłki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Similar Posts