Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Sól kłodawska i himalajska – bogaty skład mineralny

sól himalajska różowa, sól kłodawska

Sól to składnik konieczny do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Jakie właściwości ma różowa sól himalajska i niejodowana sól kłodawska? Z jakiego powodu warto stosować je w gastronomii?

Atuty soli himalajskiej

Sól kuchenna to jeden z najlepszych dodatków, który świetnie uwydatnia smak posiłków. Pomimo, iż nadużywanie soli ma negatywne oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej rozważne ilości (nie więcej niż 6 g w ciągu 24 godzin) są konieczne dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Sól zaopatruje nas bowiem w sód, to jest w pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną oraz podtrzymanie optymalnego ciśnienia we krwi. Jednym z najzdrowszych typów soli jest sól himalajska czerpana ze złóż mających prawie 250 mln lat. Składnik ten zawiera wiele cennych pierwiastków i minerałów, między innymi cynk, selen czy wapń, a jednocześnie nie posiada niebezpiecznych zanieczyszczeń i składników, takich jak trujące metale ciężkie. Różowa sól himalajska świetnie wpływa na smak potraw i jest dostępna zarówno w formie pokaźnych, jak i niewielkich kryształków.

Sól kłodawska – wykorzystywana nie tylko w branży gastronomicznej

Sól kłodawska z kolei to składnik o wysokim poziomie czystości – posiada prawie 97% chlorku sodu i jest kapitalnym dodatkiem do tradycyjnych przetworów. Jest między innymi kopalnią cynku, wapnia czy potasu, czyli składników niezbędnych do utrzymania pełni wigoru. Niejodowana sól kłodawska wydobywana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, dzięki czemu nie traci swoich właściwości i jest bez problemu wchłaniana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest często wykorzystywana nie tylko w gastronomii, ale także sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w kosmetyce, rolnictwie i lecznictwie.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Similar Posts