Budownictwo Robienie zakupów

Środki do ochrony drewna – bejca, ług i woski do drewna

Szukasz olejów do drewna na zewnątrz? Kliknij tutaj.

Środki do konserwacji drewna to preparaty używane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się ochronić nimi drewniane meble?

Środki do ochrony drewna – zastosowanie

Drewno to materiał, który nadaje pomieszczeniu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie używany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady). Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także wiele innych elementów. Z kolei środki używane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Starannie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest w wyższym stopniu odporny na zniszczenia i eksploatację. Należy jednak pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte preparatami na bazie wosków i olejów.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Similar Posts