Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Więcej o butach do jazdy konnej.

Jazda konna z roku na rok staje się coraz popularniejsza. W rzeczy samej nie powinno to zaskakiwać – zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę spore walory tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, poprawienie kondycji, a także trening dobrej postawy. Oprócz tego ma pozytywnie wpływa na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, redukuje napięcie oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Żeby jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy właściwie wybrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki czy sztyblety?

Wyróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to natomiast buty nadzwyczaj wysokie, sięgające ponad kolano. Dzięki temu gwarantują ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania siniaków czy zadrapań. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednak kupując je powinno się nie zapominać o tym, by zaopatrzyć się też w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich surowców wykonuje się buty jeździeckie?

W czasie zakupów butów jeździeckich, koniecznie należy wziąć pod uwagę na surowiec, z którego zostały one wytworzone. W sprzedaży dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Skóra jest bez wątpienia droższa, lecz opłaca się na nią zdecydować ze względu na większą trwałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Polecane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i po kilku dniach przyjmuje docelowy kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieco gorzej, lecz jej niższa cena jest znaczną walorem.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Similar Posts