Tematyka motoryzacyjna

Różnice pomiędzy centralnymi i bocznymi kuframi motocyklowymi

Sprawdź, gdzie nabyć kufer motocyklowy.

Przemieszczanie się na motocyklu daje uczucie wolności, jakkolwiek gdy wybieramy się na dalszą wycieczkę lub kilkudniowy urlop może się okazać, że ilość niezbędnych nam rzeczy nie zmieści się w zwykłym plecaku czy camelbagu. Nierzadko także transportowany bagaż jest dość ciężki przez co zamocowanie go na grzbiecie może znacząco wpływać na bezpieczeństwo kierowcy. W takich wypadkach warto rozważyć kupno kufrów motocyklowych.

Jaki kufer motocyklowy kupić – boczny czy centralny?

Podstawową kwestią, z którą boryka się właściciel pojazdu poszukujący kufra na motor jest to, czy wybrać kufry boczne czy lepiej postawić na kufer centralny. Jeżeli na motorze jeździmy przeważnie po mieście, a nasze dalsze wyjazdy to na ogół jednodniowe, niedalekie trasy za miasto, można w zupełności zakupić i założyć kufer centralny. Pojemność kufrów centralnych waha się przeciętnie od 30 do 50 litrówi jest to przestrzeń wystarczająca, by zmieścić wszystkie niezbędne akcesoria, rękawiczki, dodatkową kurtkę, a nieraz nawet kask dla pasażera. Atutem kufrów centralnych jest to, że ich waga rozkłada się równomiernie, ponieważ instalowane są one za plecami kierowcy. Inaczej wygląda to przy instalacji kufrów bocznych – są one montowane po jednym z każdego boku motocykla. W następstwie tego przy chowaniu ciężkich przedmiotów należy mieć na uwadze, żeby ich masa podzielić dość równomiernie na oba kufry, aby nie doprowadzić do ściągania maszyny w czasie podróży na prawo albo lewo.

Kufry motocyklowe – na co zwracają uwagę kupujący przy ich wyborze?

W sprzedaży znajdziemy ogromna ilość kufrów motocyklowych, różniących się od siebie nie tylko kubaturą, ale też tworzywem, z którego są wytworzone (m.in. lekkie oraz wytrzymałe aluminium albo wzmocnione tworzywa sztuczne). Z pewnością wybierając kufry na motor powinniśmy kierować się przede wszystkim ich wytrzymałością i tym, czy zapewniają ochronę schowanych do nich rzeczy. Jednak dla licznych motocyklistów znaczącym faktorem, często mającym spory wpływ na ostateczną decyzję o ich zamówieniu, jest też ich cena. Kufry centralne, z tego powodu, że są mniejsze i łatwiejsze w montażu, nie są znacznym kosztem. Dobrej jakości kufer tego rodzaju można nabyć już za paręset złotych. Natomiast kufry boczne, które kupuje się wraz z kompletnym zestawem do montażu na motocyklu, zawierającym konieczne adaptery, stelaże, jak również nierzadko i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już koszt zbliżony do paru tysięcy złotych.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Similar Posts