Nasze porady Tematyka stron internetowych Turystyka i podróże

Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

atrakcje turystyczne w małopolsce, ładne miejsca w małopolsce

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż czasem z trudem można odnaleźć się w setkach wiadomości o planowanych eventach kulturalnych czy sportowych i godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o wystawach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko wyszukają schroniska, hotele i motele, Centra Informacji Turystycznej oraz zabytki i galerie położone w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Prócz tego dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, czar regionalnego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Przydatne rozmówki i lista ambasad – ważne informacje dla cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych południowych miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. Nadzwyczaj pomocny dla obcokrajowców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Similar Posts