Turystyka i podróże

Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Szukasz aktualnej oferty skitur? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://tinyurl.com/yxgf8l5n.

Większość osób wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle tylko po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas dość trudnych, lecz niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich butów i nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są bezsprzecznie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są idealne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4000 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie mają pewności, która trasa okaże się odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts