Rozrywka i hobby Turystyka i podróże

Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Wycieczki dla aktywnych - tutaj znajdziesz pełną ofertę.

Rozróżnia się dwie kategorie ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na błogim lenistwie, a drudzy w każdy dzień wolny pragną zrobić coś szczególnego, czego wcześniej nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne szykują ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – pierwszorzędna okazja, aby przyswoić sobie kolejne umiejętności

Wyprawy dla aktywnych to skrupulatnie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać przeróżne zakątki Polski i świata z całkowicie nowej perspektywy. Program takich wypraw jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których typowy turysta nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na patio dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych doświadczeń to dodatkowo doskonała sposobność, żeby przyswoić sobie przydatne umiejętności, gdyż nierzadko łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania zasad przeżycia w danym terenie. Podczas wyprawy w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się korzystania z czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. w przypadku lawiny. Należy również dodać, że taka wyprawa w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Gdzie aranżowane są aktywne wyprawy?

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej kondycji fizycznej, to najczęściej wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie w dalszych i bliższych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z mocną kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie także w trakcie wyprawy w Himalaje lub na Wyspy Komodo.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts