Rozrywka i hobby Turystyka i podróże

Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Aktualna oferta wyprawy w Alpy.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już dobrze wszelkie trasy w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, nierzadko zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, którego powierzchnia obejmuje parę państw, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o których pokonaniu marzą alpiniści z całego globu, to przykładowo Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m , a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Piz Badile oraz Aiguille du Dru. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Do kogo skierowanych są oferty wycieczek w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy oferują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest sporo intrygujących ofert adresowanych do pasjonatów gór o różnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale potrafią wykazać się odpowiednią wydolnością fizyczną i nabyły już biegłość w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy zwłaszcza na aspekcie szkoleniowym, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Niezaprzeczalną zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, najczęściej siedmioosobowych grupach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się niezapomnianym przeżyciem, niosącym dumę z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts