Usługi

Doradztwo HR – czy zlecać je konsultantowi zewnętrznemu?

Doradztwo HR - dowiedz się więcej o ofercie na janklusak.pl.

Część działań prowadzonych przez dział HR może wyjść poza możliwości danej firmy. Problem staje się szczególnie istotny, kiedy rozpoczęty projekt zakłada mnóstwo zmiennych, a przy tym obejmuje zagadnienie nieznane do tej pory pracownikom. Zasadniczy dla skuteczności poprowadzenia danego procesu jest poziom zaawansowania projektu i, w konsekwencji, wiedza wymagana do jego ukończenia. W związku z tym w licznych sytuacjach niezastąpiona staje się pomoc zewnętrznych ekspertów, którzy, w zależności od potrzeb, mogą świadczyć doradztwo w wyznaczonych stadiach projektu bądź podjąć się kierowania całością. W jakich sytuacjach przedsiębiorstwa winny skorzystać z usług doradztwa HR?

Doradztwo personalne – zarządzanie przeprowadzeniem całego projektu lub jego etapami

Po wsparcie proponowane w ramach doradztwa HR, przedsiębiorstwa sięgają w różnych okolicznościach. Jednym z głównych aspektów tego typu współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji zatrudnionych. Aby jego podsumowanie było miarodajnei pomocne przy tworzeniu strategii, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich metod zbierania danych oraz ich trafna interpretacja. Prócz tego firmy częstokroć zwracają się do doradcy personalnego w celu zrealizowania różnego typu audytów – przeważnie odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy, rola doradcy HR może być różnorodna. Niekiedy ma on funkcję project managera, zarządzającego całym procesem od początku do końca, kiedy indziej zaś jest tylko doradcą merytorycznym, gwarantującym kompleksowa pomoc w razie ewentualnych komplikacji.

Doradztwo HR – jak odszukać właściwego specjalistę?

Powodzenie strategii zapoczątkowanych we współpracy z konsultantem HR w głównym stopniu zależy od tego, jakimi umiejętnościami wykazuje się wybrany przez firmę specjalista. Przy wyborze konsultanta HR trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie. Warto przeanalizować to, z jakimi przedsiębiorstwami przedtem współpracował i, co kluczowe, jakie projekty dla nich przeprowadzał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Similar Posts