Usługi

Jak naprawić nieszczelne okna?

Zajrzyj na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/, aby odnaleźć informacje o nieszczelnych oknach.

Na samopoczucie domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i zimnem, a także izolują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym okresie ewentualne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (najczęściej służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Similar Posts