Usługi

Jak przebiegają sesje coachingowe?

sesje coachingowe, coaching kraków

Całkowite wykorzystanie swojego potencjału może być problematycznie. Czasami źródłem kłopotów bywają przeszkody psychologiczne, kiedy indziej zwyczajnie nie posiadamy motywacji. Bez względu na przyczynę, tego rodzaju problemy bywają naprawdę uciążliwe i w wielu przypadkach hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co najgorsze, zwalczenie ich samodzielne jest niezmiernie trudne, a często wręcz niemożliwe. Dlatego powinno się skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Tym bardziej, że techniki, z których stosują dzisiaj coache, w szeregu kazusów są nadzwyczaj efektywnym instrumentem w pokonywaniu trudności blokujących ścieżkę do zdobycia zaplanowanych celów.

Coaching. Na czym to polega?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od poznania się obu stron. Na początku najistotniejsze jest z całą pewnością ukształtowanie szczególnego rodzaju więzi i dwustronnej ufności, które są konieczne do tego, żeby pojawiły się planowane rezultaty. W ciągu początkowych rozmów – które mogą odbywać się za pośrednictwem ogólnodostępnych komunikatorów internetowych bądź przez telefon – coach pozna też kwalifikacje, zamierzenia i cechy charakteru swojego klienta oraz ustali z nim strategię działania. Podczas współpracy z reguły przeprowadza się parę sesji coachingowych, trwających około 1,5 godziny. Ostatnia sesja to natomiast okazja do podsumowania działań oraz wypróbowania, na ile klient upora się z danymi problemami w pojedynkę. To, jakie problemy będą analizowane podczas sesji coachingowych jest zależne od celów osoby szukającej pomocy – może to być wzrost jego skuteczności albo podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w rozmaitych przypadkach. Jedną z najistotniejszych pobudek przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest pragnienie całkowitego zagospodarowania własnego potencjału w celu rozwinięcia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog może również realnie wspomóc nas w podwyższeniu komfortu życia, np. ucząc, w jaki sposób redukować lęki lub wzmacniając poziom zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Similar Posts