Tematyka stron internetowych Usługi

Jakie problemy wykrywa SEO audyt?

Zajrzyj tutaj jeżeli potrzebujesz zlecić audyt SEO Kraków.

Wedle internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to kontrola spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem rozmaitych aspektów, między innymi finansowych i organizacyjnych, jak również ocena możliwości przyszłego rozwoju. Czym, mając na uwadze zacytowaną definicję, jest więc audyt SEO? Jest to głęboka analiza strony www, oceniająca przeróżne jej elementy, jak hierarchię nagłówków, kod strony, prędkość wczytywania się witryny, tytuły i opisy meta i wiele mniej i bardziej ważnych aspektów. Prócz samego wskazania błędów oraz nieprawidłowości, w dobrym audycie SEO powinny być zamieszczone również sugestie odnośnie rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO bada stronę www pod kątem zawartości strony, użyteczności, zgodności ze standardami W3C, a także poprawności kodu. Poza tym sprawdzane jest też, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, by wykazała ona wszystkie nieprawidłowości na stronie oraz – co najważniejsze – zaproponowała działania, które pomogą je naprawić.

Sygnały, że czas zamówić audyt SEO

Online znajduje się sporo stron oraz narzędzi, z wykorzystaniem których można błyskawicznie i za darmo wykonać audyt SEO strony www. Atuty tej opcji? Cena oraz szybkość. Wady? Długo by wymieniać. Wersje testowe lub też darmowe narzędzia z niewielką paletą funkcji, nie są doskonałe. Jeżeli już dostrzegą pewne nieprawidłowości na stronie, to z pewnością nie wszystkie. Sporo pomyłek (m.in. w kodzie) wychwycić można jedynie w czasie analizy wykonanej przez specjalistę w danej dziedzinie, a nie oprogramowanie.

Na płatny audyt SEO realizowany przez agencję trzeba zaczekać zazwyczaj od tygodnia do ok 30 dni. Termin na przygotowanie analizy powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z firmą, która zadeklarowała, iż go zrealizuje. Audyt płatny pozwoli wykryć wszystkie poważne problemy obecne w witrynie. Jeśli strona została uruchomiona na ogólnodostępnym szablonie lub na platformie typu Magento czy Shoper, to błędów do poprawy może być mnóstwo. Kiedy strona wolno się ładuje i nie ma w zasadzie żadnej widoczności na najistotniejsze dla klienta słowa kluczowe, to także są to znaki, że zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu jest świetnym pomysłem.

Jakie problemy ujawnia SEO audyt?

Sumiennie zrealizowany audyt SEO może wykryć masę błędów strony, m.in:

 • brak czy też niewłaściwa integracja z narzędziami Google (np. Google Search Console),
 • powody niskiej widoczności witryny na słowa kluczowe,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępem do witryny dla botów wyszukiwarek,
 • poprawność kodu strony,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się różnych elementów,
 • brak albo źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość ładowania się strony w wersji na komputer oraz na urządzenia mobilne

.

Nasz adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Similar Posts